Burgemeester en wethouders: nieuwe Oosterpoort bij hoofdstation

Oosterpoort / Spot Groningen – foto van Knelis Knelis

Als Groningen een nieuw muziekcentrum krijgt als opvolger voor De Oosterpoort, dan is het Stationsgebied de beste plek. Dat vinden burgemeester en wethouders.

Het college verkiest die plek boven de tweede optie, aan de Vrydemalaan. “Het Stationsgebied is perfect bereikbaar met het openbaar vervoer en we zien het muziekcentrum daar als aanjager van de ontwikkeling van een nieuw en levendig stadsdeel”, staat in een voorstel aan de gemeenteraad.

‘Prachtig visitekaartje’

Wethouder Paul de Rook laat weten dat een muziekcentrum in het Stationsgebied bovendien ‘samen met het Groninger Museum een prachtig visitekaartje van cultuurstad Groningen vormt’.

De gemeente Groningen heeft in 2017 vastgesteld dat het einde van De Oosterpoort in zicht is. Een nieuw muziekcentrum zou in 2030 klaar moeten zijn. Behalve een muziekpodium zou het ook een plek moeten worden voor onderwijs, amateurkunst en cultuureductie. Ook wordt er aan gedacht om ruimte te maken voor congressen, bijeenkomsten en horeca.